3 błędy przy wyborze ręczników

3 najczęstsze błędy, które popełniamy przy wyborze ręczników i ręczników kąpielowych

Po gorącej kąpieli, zamiast puszystego i miękkiego ręcznika, czeka na Ciebie szorstki kawałek tkaniny, który nie chłonie wilgoci jak ma? Czy uważasz, że każdy ręcznik kąpielowy z czasem straci swoją miękkość i nic na to nie poradzisz? Źle. Trzeba tylko wiedzieć, jak wybrać ten właściwy..

Wybierasz ręczniki i ręczniki kąpielowe pod względem ceny? Nie możesz się zatem dziwić, że po jednym praniu wyglądają tak, jak w rodzinie od pokoleń. Ale wcale wybór ręcznika nie musi być żadną nauką.
 
Po prostu unikaj tych błędów:
 
 1. Materiał nie jest dla ciebie ważny
  Czy po kąpieli chcesz owinąć jedwabisty miękki ręcznik? Czy chcesz ręcznik kąpielowy, który idealnie chłonie wilgoć? Potem nadszedł czas, aby zacząć oglądać, z jakiego materiału jest wykonany.


  Idealny jest wybór 100% bawełny czesanej. Jest delikatny, doskonale absorbuje i zachowuje swoją jakość nawet po wielu praniach. A dlaczego czesana bawełna? Czesanie oddziela włókno, z którego powstaje naprawdę dobry ręcznik kąpielowy lub ręcznik. Pozostała część, która jest usuwana przez czesanie, wytwarza następnie tanie ręczniki, które również są wykonane z bawełny, ale nie są tak miękkie i nie ssają tak dobrze

 2. Wybrałeś niewłaściwy rozmiar i gramaturę
  Producenci ręczników i ręczników kąpielowych stale zmniejszają swoje wymiary. W rezultacie powstają ręczniki, które nie mogą wygodnie owinąć włosów oraz ręcznik kąpielowy, który ledwo można owinąć wokół ciała. Nadal można znaleźć tradycyjny rozmiar ręcznika 50x100 cm i ręczników kąpielowych 75 lub 85x150 cm.


  SoftCotton oferuje ręczniki i ręczniki kąpielowe o tradycyjnych wymiarach i dużej gramaturze, dzięki czemu są one o 12% większe i mają do 50% większą gramaturę niż obecny standard.

 3. Nie wiesz, jak dbać o ręczniki i ręczniki kąpielowe
  Decydując się na inwestycję w wysokiej jakości ręczniki kąpielowe, zdecydowanie chcesz, aby były one tak piękne i miękkie, jak to tylko możliwe.


  Oto kilka wskazówek, jak zadbać o takie ręczniki:

  -  Przed pierwszym praniem uważnie przeczytaj etykiety i postępuj według zawartych instrukcji.

  -  Użyj żelu do prania zamiast proszku do prania.
  -  Idealne jest suszenie ręczników w suszarce. Nie należy jednak ustawiać zbyt wysokich temperatur, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Jeśli nie masz suszarki, nie przejmuj się. Ale nigdy nie susz ich na gorącym kaloryferze.
  -  Nigdy nie prasuj tkaniny frotte! Po prasowaniu materiał traci swój pierwotny wygląd i zdolność absorbowania wody.
 
 
Ostatnia wskazówka: Gdzie kupić wysokiej jakości ręczniki?
 
Czy chcesz naprawdę dobrej jakości ręczników kąpielowych, które będą służyć długo, a jednocześnie będą piękne i miękkie? Sprawdź ofertę SoftCotton.pl, gdzie znajdziesz stylowe ręczniki i ręczniki kąpielowe w wielu wzorach. Możesz także wybierać spośród zestawów upominkowych, które są doskonałym wyborem na prezent.