3 najczęstsze błędy, które popełniamy przy wyborze ręczników i ręczników kąpielowych

Po gorącej kąpieli, zamiast puszystego i miękkiego ręcznika, czeka na Ciebie szorstki kawałek tkaniny, który nie chłonie wilgoci jak ma? Czy uważasz, że każdy ręcznik kąpielowy z czasem straci swoją miękkość i nic na to nie poradzisz? Źle. Trzeba tylko wiedzieć, jak wybrać ten właściwy..
Wybierasz ręczniki i ręczniki kąpielowe pod względem ceny? Nie możesz się zatem dziwić, że po jednym praniu wyglądają tak, jak w rodzinie od pokoleń. Ale wcale wybór ręcznika nie musi być żadną nauką.
 
Po prostu unikaj tych błędów:
 
 1. Materiał nie jest dla ciebie ważny
  Czy po kąpieli chcesz owinąć jedwabisty miękki ręcznik? Czy chcesz ręcznik kąpielowy, który idealnie chłonie wilgoć? Potem nadszedł czas, aby zacząć oglądać, z jakiego materiału jest wykonany.

  Idealny jest wybór 100% bawełny czesanej. Jest delikatny, doskonale absorbuje i zachowuje swoją jakość nawet po wielu praniach. A dlaczego czesana bawełna? Czesanie oddziela włókno, z którego powstaje naprawdę dobry ręcznik kąpielowy lub ręcznik. Pozostała część, która jest usuwana przez czesanie, wytwarza następnie tanie ręczniki, które również są wykonane z bawełny, ale nie są tak miękkie i nie ssają tak dobrze
 2. Wybrałeś niewłaściwy rozmiar i gramaturę
  Producenci ręczników i ręczników kąpielowych stale zmniejszają swoje wymiary. W rezultacie powstają ręczniki, które nie mogą wygodnie owinąć włosów oraz ręcznik kąpielowy, który ledwo można owinąć wokół ciała. Nadal można znaleźć tradycyjny rozmiar ręcznika 50x100 cm i ręczników kąpielowych 75 lub 85x150 cm. SoftCotton oferuje ręczniki i ręczniki kąpielowe o tradycyjnych wymiarach i dużej gramaturze, dzięki czemu są one o 12% większe i mają do 50% większą gramaturę niż obecny standard.

 3. Nie wiesz, jak dbać o ręczniki i ręczniki kąpielowe
  Decydując się na inwestycję w wysokiej jakości ręczniki kąpielowe, zdecydowanie chcesz, aby były one tak piękne i miękkie, jak to tylko możliwe.

  Oto kilka wskazówek, jak zadbać o takie ręczniki:
  -  Przed pierwszym praniem uważnie przeczytaj etykiety i postępuj według zawartych instrukcji.
  -  Użyj żelu do prania zamiast proszku do prania.
  -  Idealne jest suszenie ręczników w suszarce. Nie należy jednak ustawiać zbyt wysokich temperatur, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Jeśli nie masz suszarki, nie przejmuj się. Ale nigdy nie susz ich na gorącym kaloryferze.
  -  Nigdy nie prasuj tkaniny frotte! Po prasowaniu materiał traci swój pierwotny wygląd i zdolność absorbowania wody.
 
 
Ostatnia wskazówka: Gdzie kupić wysokiej jakości ręczniki?
 
Czy chcesz naprawdę dobrej jakości ręczników kąpielowych, które będą służyć długo, a jednocześnie będą piękne i miękkie? Sprawdź ofertę SoftCotton.pl, gdzie znajdziesz stylowe ręczniki i ręczniki kąpielowe w wielu wzorach. Możesz także wybierać spośród zestawów upominkowych, które są doskonałym wyborem na prezent.
Szybkie info
Ręcznik BOHEME 50x100 cm

Ręcznik BOHEME 50x100 cm

BiałyŚmietankowyBeżowySzaryCiemno niebieskiJasnoszary

64 zł
Niezwykle wygodny frotte ręcznik BOHEME, miękki i dobrze wchłaniający nadmiar wilgoci. W końcu jest to doskonały materiał, w tym przypadku …
Ponad 50.000 produktów na stanie

Ponad 50.000 produktów na stanie

Ekspresowa dostawa w 48 godziny

Ekspresowa dostawa w 48 godziny

Bezproblemowy i szybki zwrot

Bezproblemowy i szybki zwrot

Najwyższa jakość produktów z certyfikatami

Najwyższa jakość produktów z certyfikatami

Recycled Claim Standard