Jaki materiał na szlafrok wybrać?

Szlafrok to domowa część garderoby, którą bardzo lubimy, która pozwala nam wyrazić siebie oraz spełnia praktyczne funkcje. Mimo, że zakładamy go w domu, warto zadbać, by jego zakup był przemyślamy, a sam szlafrok stylowy i odpowiadający naszemu gustowi w 100%. Warto pokusić się nawet o to, by w swojej garderobie mieć dwa szlafroki na zmianę - może być nam on też potrzebny na basenie czy w hotelu. Czy materiał z jakiego wykonany jest szlafrok ma znaczenie?

Materiały szlafroków

Odwiedzając nasz sklep z eleganckimi szlafrokami masz ogromny wybór produktów - kolorów, fasonów, ale i materiałów. Ktoś, kto na materiałach nie zna się w ogóle może mieć niemały orzech do zgryzienia. Oczywiście najpopularniejszymi szlafrokami są szlafroki z bawełny- najcieplejsze i takie, które wręcz chce się nosić w każdy zimowy poranek i wieczór. Zaletami bawełny jest to, iż dobra gatunkowo bawełna będzie przyjemnie miękka i dobrze chłonna- świetnie więc okryje ciało przed chłodem jak i osuszy resztę wody np. po prysznicu. 

Gdy mówimy o bawełnie, wspomnijmy od razu o szlafrokach frotte - z tego materiału chyba najczęściej wykonane są szlafroki wiszące w naszych szafach czy garderobach. Frotte to materiał niezwykle chłonny, a to dzięki specjalnej metodzie wytwarzania tegoż materiału i licznym pętelkom, z jakich składa się jego powierzchnia. Szlafroki frotte się nie gniotą, są bardzo chłonne i bardzo dobrze izolują ciepło. Nie są może tak eleganckie jak szlafroki z jedwabiu czy nawet z bawełny, ale zdecydowanie bardzo przyjemne i idealne do chodzenia w nich po domowym zaciszu.

Innym z materiałów na szlafroki jest welur, który od kilku sezonów jest znów jedną z najmodniejszych tkanin- nie tylko jeśli chodzi o szlafroki, ale i o obicia mebli czy wykonanie innych części garderoby- np. bluz czy spodni. Welur skrada serce przez to, iż jest materiałem, który wygląda bardzo ekskluzywnie, przypomina on aksamit. Jeśli więc szukamy szlafroka eleganckiego, możemy śmiało postawić na szlafrok welurowy. Welur jest miękki oraz trwały, nie jest on jednak tak chłonny jak frotte czy bawełna.

Gdy mówimy o elegancji nie można nie wspomnieć o szlafrokach satynowych i jedwabnych- to szlafroki, jakie cenią sobie i panie, i panowie, pozwalające czuć się gustownie nawet po porannej kąpieli i podczas przygotowywania śniadania. Satyna jest materiałem delikatnym, zwiewnym, lubimy ją zwłaszcza za jej połysk. Satyna bardzo dobrze przylega do ciała, latem daje przyjemne uczucie chłodu na skórze. Jedwab to jedna z najbardziej pożądanych tkanin, jakie znamy. Jedwab jest produkowany z przędzy jedwabników morwowych lub dzikich. Jedwabne nici są bardzo wytrzymałe, nie nasiąkają wodą, dobrze izolują ciepło, a przy tym tkanina ta jest bardzo delikatna i także posiada, jak satyna, piękny połysk.

Jaki szlafrok więc wybrać?

Jeśli lubimy otulić się szlafrokami miękkimi jak baranek, poczuć się w nich otuleni, zdecydowanie wybór powinien paść na szlafroki wykonane z tkaniny frotte czy z bawełny. To także idealne szlafroki, jakimi można się dosuszyć- świetne nie tylko w domu, ale i wtedy, gdy wybieramy się na basen lub do sauny. Jeśli szlafrok ma być ubraniem, w którym mamy czuć się elegancko, mimo, że ubrani jesteśmy "po domowemu", warto kupić sobie wysokiej jakości szlafroki welurowe, satynowe czy jedwabne. Jeśli chcemy w szlafroku chodzić także w cieplejsze, wręcz upalne dni, najlepsza będzie satyna oraz jedwab.