Jakie ręczniki łazienkowe wybrać, by dobrze wycierały i szybko schły?

W wielu różnych sklepach oferowane są nam ręczniki łazienkowe. Ich cena może się między sobą mocno różnić, a to może oznaczać, że trudno będzie nam zdecydować, na które z nich powinniśmy zwrócić większą uwagę. Z tego też powodu warto się zapoznać z różnymi parametrami takich ręczników łazienkowych i przekonać się, które z nich mogą mieć dla nas największe znacznie. Co ważne, pamiętajmy, że takie ręczniki mają jedną podstawową funkcję do spełnienia, mają osuszać nasze ciało z wody. To oznacza, że decydując się na takie ręczniki kąpielowe przede wszystkim powinniśmy kierować się ich jakością, a nie ceną czy kolorem. Jak więc odczytywać informacje, które niejednokrotnie znajdują się na takich ręcznikach? 

Przed zakupem, sprawdź gramaturę i grubość ręcznika

Przede wszystkim warto sprawdzać jaką gramaturę ma dany ręcznik łazienkowy. Im będzie ona większa, tym będzie on cięższy, a więc także więcej czasu będzie potrzebował na to, żeby wyschnąć. Dlatego też warto wybierać ręczniki, które będą stosunkowo cienkie i lekkie, a które dodatkowo będą oferowały nam dużą chłonność. Wówczas będziemy mieli pewność, że z jednej strony będziemy mogli się nimi spokojnie wytrzeć, że faktycznie będą one wchłaniały wodę, a nie tylko prześlizgiwały się po naszym ciele. Do tego jeszcze będziemy wiedzieli, że szybko będą wysychały, co z pewnością sprawdzi się w wielu różnych przypadkach. Podczas kupowania ręczników łazienkowych powinniśmy sprawdzić z jakich materiałów są one wykonane. Jeśli chcemy ręczniki bawełniane, które są najczęściej spotykane, to warto sprawdzić, czy posiadają one w sobie 100% bawełny. Wówczas będziemy mieli pewność, że będziemy zadowoleni z takiego ręcznika.

Zalety i wady ręczników

Warto pamiętać, że ręczniki łazienkowe są świetnym siedliskiem różnego rodzaju bakterii i pleśni. Dlatego też warto się zastanowić czy najlepszą propozycją dla nas nie będzie ręcznik bambusowy, który właśnie ma działanie bakteriobójcze, a więc sprawdzi się nie tylko u alergików, ale także u wszystkich pozostałych osób, bo nie będą osiadały na nim szkodliwe dla naszej skóry i zdrowia bakterie oraz grzyby. Taki ręcznik zazwyczaj składa się z mieszanki bambusa i bawełny, a więc także świetnie wchłania wodę i szybko wysycha. Dodatkowo jeszcze jest odporny na zniszczenia, a to oznacza, że spokojnie będziemy mogli z niego korzystać przez kolejne miesiące. Warto także sprawdzić jaki w dotyku jest dany ręcznik, tak abyśmy mogli ocenić, czy jest on dostatecznie miękki. Rodzaj materiału będzie miał również wpływ na jego chłonność, jak i wytrzymałość, a więc również na ten parametr powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy mieć pewność, że taki ręcznik kąpielowy faktycznie pomoże nam osuszyć ciało, a nie tylko będzie się po nim przesuwał.

Jeśli szukamy odpowiedniego ręcznika, zobaczmy jakie ręczniki łazienkowe są nam proponowane i czym się one między sobą różnią. Tylko w ten sposób będziemy mogli określić, która propozycja jest najlepsza i w który ręcznik łazienkowy faktycznie warto będzie zainwestować.