Koszule nocne ze szlafrokiem

Sen determinuje cały nasz dzień. Jeśli spaliśmy dobrze, istnieje zdecydowanie większa szansa, że nasz dzień będzie spokojny i ogólnie udany. Na komfort i wygodę snu bardzo duży wpływ ma to, w czym śpimy. Warto wybrać piżamę lub koszule wykonane z najlepszych, oddychających materiałów, krój, który nie ogranicza ruchów i daje wyspać się w każdej ulubionej pozycji na łóżku. Koszula nocna ze szlafrokiem to nasza propozycja dla pań, które lubią spać wygodnie, ale i w zaciszu swojego domu wyglądać nienagannie.

Koszula ze szlafrokiem- zalety

Kobiety dzielą się często na te, które lubią tradycyjne piżamy - a więc koszulki + spodenki oraz kobiety nie wyobrażające sobie spania w czymś innym niż koszule nocne. Jak pokazują wszelkie opracowania dotyczące zdrowego snu kobiety, to właśnie koszule nocne zdają się być czymś najwłaściwszym dla jakości snu pań. To, że są zalecane wynika przede wszystkim z ich wygody- nie krępują ruchów ciała, pozwalają przyjąć dowolną pozycję, a to ma niebagatelne znaczenie dla tego jak dobrze się wyśpimy. Nic tak dobrze jak koszula nocna nie pozwala naszemu ciału oddychać. Koszule są zazwyczaj cieniutkie, muskają wręcz jedynie nasze ciało i nie ograniczają w żadnym stopniu oddychania naszej skóry.

Panowie także zdecydowanie wolą koszule u swoich partnerek niż tradycyjne piżamy. A to dlatego, że koszula świetnie podkreśla walory kobiecej sylwetki, a panie wyglądają w koszulkach kobieco, nawet nad ranem zaraz po przebudzeniu. Śpiąc w dobrze skrojonej na siebie koszuli nocnej, zawsze można czuć się seksownie i z uśmiechem patrzeć wieczorem oraz rano w lustro. Koszulki nocne są więc zdecydowanie optymalną odzieżą do spania. My proponujemy je dodatkowo w zestawie ze szlafrokami jako komplety. Szlafrok damski sprawi, że przed snem i z rana od razu okryjemy się czymś ciepłym i przyjemnym - zwłaszcza w jesienne czy zimowe chłody.

Szlafrok to idealny dodatek do piżamy. Dzięki temu, że jest miękkim i ciepłym okryciem ciała, możemy sobie pozwolić na leniwe poranki w koszulce nocnej czy piżamie, które mogą trwać jeszcze dłużej. Budząc się w weekend, zakładając na siebie szlafrok możemy na spokojnie zrobić sobie kawę i snuć się wygodnie i komfortowo po domu nawet do południa. 

Dlaczego włókno bambusowe?

Naturalne materiały ubrań i bielizny są dziś tak szeroko dostępne, że chyba mało kto kusi się jeszcze na kupowanie odzieży z materiałów sztucznych. Dążymy do tego, by ubierać się jak najbardziej wygodnie, a na wygodę tę wpływ ma nie tylko fason stroju, ale i to z czego jest on wykonany. Włókno bambusowe to jedna z najprzyjemniejszych tkanin na bieliznę, w tym koszule nocne. Jest niezwykle delikatna i wykazuje wysokie właściwości hipoalergiczne.

Bambus cechuje się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi, dlatego właśnie jest tak ceniony wśród producentów najwyższej klasy tekstyliów. Naukowcy z tokijskiego uniwersytetu znaleźli w bambusie składnik zwany „bamboo kun“posiadający naturalne właściwości antybakteryjne i bakteriostatyczne, które chronią tę roślinę przed bakteriami i pleśnią. Materiał bardzo dobrze absorbuje wilgoć i dobrze wyrównuje różnice temperatur, zapewniając komfort noszenia. Ubranie ma 3-4 razy większą chłonność od bawełny.