Luksusowe ręczniki na prezent

Eleganckie ręczniki, ładnie wykończone i wykonane z najlepszych materiałów to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. To taki typ upominku, z którym trudno nie trafić, ponieważ każdemu zawsze przyda się komplet ekskluzywnych akcesoriów do łazienki. Często wybieramy je więc jako podarunek z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, dajemy je babciom i dziadkom, ulubionym koleżankom z okazji imienin, ślubu i z wielu innych okazji. Jakie ręczniki wybrać na prezent i czym kierować się przy wyborze najlepszych gatunkowo ręczników?

Jak wybierać ręczniki najlepszej jakości?

Najbardziej pożądana cecha każdego ręcznika to chłonność, a zaraz potem miękkość. Jeśli więc szukamy dla kogoś eleganckiego upominku, warto wziąć pod uwagę zwłaszcza te dwie właściwości. Na prezent idealne są takie ręczniki jakie możemy spotkać w ekskluzywnych hotelach - grube i bardzo chłonne. Takie ręczniki hotelowe mają zazwyczaj gramaturę 550 g, są bardzo wytrzymałe i bardzo dobrze chłoną wilgoć. Inne ich zalety to to, iż są niezwykle przyjemne w dotyku, choć także dość ciężkie. To najbardziej elegancki typ ręczników, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż będą one znacznie dłużej schnąć po kąpieli oraz zajmą także całkiem sporo miejsca w łazienkowej szafce.

Wybierając idealne ręczniki w ramach prezentu warto wybrać takie, które wykonane są w 100% z bawełny. Ten typ tkaniny najlepiej wchłania wodę, a dodatkowo jest miękki w dotyku i mogą go używać również alergicy. W pełni bawełniane ręczniki są bardzo miłe w dotyku, nie powodują podrażnień skóry, bardzo dobrze chłoną wodę, mogą z nich korzystać także dzieci, można je prać w wysokich temperaturach, a także są przyjazne dla środowiska, ponieważ wykonane są w 100% z naturalnych materiałów. To szereg zalet, które wskazują jasno, iż ręczniki wykonane z wysokojakościowej bawełny to świetny sposób na obdarowanie kogoś bliskiego.

Godnymi uwagi są również ręczniki bambusowe, które także stanowią świetną opcję prezentową. Co ciekawe, ręczniki bambusowe chłoną nawet 3 razy więcej wody niż te bawełniane. To także dobra opcja, jeśli zależy nam na tym, by ręcznik szybko wysychał oraz był przyjemny w dotyku. Ręczniki bambusowe są mięciutkie, a ich tkanina cechuje się eleganckim, subtelnym połyskiem, co także jest pożądaną cechą, gdy chcemy komuś podarować coś eleganckiego. Bambusowe włókno do złudzenia przypomina jedwab, ale tylko z wyglądu - jeśli chodzi o wytrzymałość jest ono dużo bardziej solidne i wytrzymałe, co w przypadku często używanych ręczników kąpielowych także ma niebagatelne znaczenie. 

Personalizacja ręczników na każdą okazję

Bardzo częstym zabiegiem przy obdarowywaniu kogoś ręcznikami jest personalizowanie ich. To świetny pomysł, który podkreśla to, iż upominek kupowany jest w 100% z myślą o osobie, której go dajemy i podkreśla jej wyjątkowość. Ręczniki takie mogą mieć np. wyhaftowane inicjały danej osoby lub jej imię. Często decydujemy się także na jakieś bardziej humorystyczne hasła np. "Prezes Dziadek", "Królowa Babcia", etc. Ręczniki kąpielowe na prezent najlepiej jest dawać w ozdobnym pudełku przepasanym elegancką wstążką.