Piżama czy koszula nocna?

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wybór tego, w czym śpimy jest bardzo ważną kwestią. I dla wygody, ale także dla naszego zdrowia. Bardzo często to w czym śpimy to kwestia tego co nam się podoba w sklepie, lecz warto postarać się, by w parze z ładnym wyglądem piżamy i koszuli nocnej szła także wygoda oraz komfort. Choć wiele z pań lubi standardowe piżamy tj. długie spodnie lub szorty, a do tego T-shirt, to jednak z punktu widzenia zdrowia, lepsze są koszule. Co więc wybrać i w czym spać, by wyspać się dobrze?

Na co zwracać uwagę kupując bieliznę nocną?

Pierwsza lepsza piżama czy koszulka znaleziona na wieszaku wcale nie musi być dla nas najodpowiedniejsza, jeśli zależy nam na w pełni zdrowym śnie. Tak jak w przypadku innych ubrań, które nosimy, tak i w przypadku piżam oraz koszul nocnych najważniejszą kwestią do sprawdzenia jako pierwszą jest skład materiału. To od dobrego składu zależy, czy nasza skóra będzie oddychać oraz czy będzie spało nam się wygodnie. Zdecydowanie najlepszymi materiałami są materiały naturalne, które pozwalają ciału oddychać, a więc bawełna, jedwab, wiskoza, bambus, itp. Zdecydowanie lepiej jest unikać spania w sztucznych piżamach lub koszulkach z poliestru. Ewentualna niewielka domieszka sztucznych dodatków jest dopuszczalna, ponieważ niejednokrotnie wpływa ona na lepszą elastyczność materiału, a co za tym idzie na komfort jego noszenia i spania w nim.

Tak piżama jak i koszula nocna nie powinny być obcisłe. Nie oznacza to jednak, że od razu muszą być bezkształtne. Wręcz przeciwnie, nawet luźne piżamki czy koszulki ładnie eksponują kobiece kształty. Wystarczy jedynie dobrać coś odpowiedniego do swojej figury. To, czego trzeba unikać kupując komfortową w spaniu koszulę lub piżamę to wszelkich usztywnień w biuście, a także innych tego typu wstawek, które znacznie obniżą poziom wygody bielizny nocnej.

Koszula nocna - najzdrowszy wybór

Dla wielu pań koszule nocne to synonim największej wygody, dlatego też nie wyobrażają sobie one spać w czymkolwiek innym. Tak, koszule to zdecydowany komfort snu, ale i bielizna, która jest zdrowa. Wybór koszul nocnych mamy dziś ogromny - zwykłe koszulki z rękawkami, bardziej seksowne, z koronkami i na ramiączkach, koszulki kusząco odsłaniające nogi, etc. Wybierając odpowiednią koszulkę warto przede wszystkim zwracać uwagę na skład materiału. Im bardziej naturalny, tym lepiej. 

W Softcotton znajdziecie bogaty asortyment koszul nocnych, które są odpowiednie na co dzień, ale także fasony pozwalające poczuć się ultrakobieco i uwodzicielsko. Nasze koszule produkowane są ze 100% włókna bambusowego, które ma wiele dobrych właściwości jako materiał do snu. Badania wykazują, iż materiał bambusowy chłonie nawet trzy razy więcej wilgoci niż tradycyjna bawełna. Koszulki nocne i piżamy z bambusa sprawdzą nam się więc perfekcyjnie latem, gdy gorąco lub w czasie choroby, gdy trapi nas gorączka. Bambus wykazuje także działanie antygrzybiczne, bakteriobójcze, a nawet antystatyczne. Koszulki bambusowe naszej produkcji są więc sposobem na zdrowy i komfortowy sen oraz na poczucie 100% kobiecości, nawet nocą.