Wybierz idealną piżamę damską na DZIEŃ MATKI z rabatem 20% z kodem: DZIENMATKI24

Jak dbać o ręczniki łazienkowe?

Chcąc jak najlepiej zadbać o ręczniki, tak by było można z nich korzystać jak najdłużej, warto stosować się do kilku prostych reguł związanych z ich praniem, które uchronią przed utratą koloru, a jednocześnie sprawią, że będą one pięknie pachnieć i dobrze absorbować wilgoć. Odpowiednie pranie jest kluczowe dla długiej użytkowości ręczników. Po zakupie nowego obowiązkowo należy go wyprać. Nowy ręcznik nie chłonie wilgoci, poza tym należy sprać z niego wszelkie chemikalia z produkcji i wszelkie zanieczyszczenia z transportu i ze sklepowej półki. Oprócz stosowania się do zaleceń producenta zawartych na metce ręcznika oraz odpowiedniej segregacji nie tylko pod względem kolorów, ale również temperatury, powinniśmy pamiętać, żeby nie zapełniać bębna pralki do pełna, aby środki piorące i woda mogły się swobodnie do nich dostać.

W ilu stopniach pierzemy ręczniki?

Przede wszystkim temperatura prania zależy od materiału, z którego są one wykonane. Najczęstsza temperatura prania ręczników to 40 - 60°C. Jeśli nie prowadzimy hotelu nie powinniśmy wygotowywać ręczników w temperaturze 90°C, ponieważ tracą one puszystość, a materiał szybciej się niszczy. Wybierając środki do prania weźmy te, które łatwo się wypłukują i rozpuszczają w wodzie jak płyny, żele czy kapsułki do prania i pamiętajmy o wyborze odpowiedniego wariantu do kolorów czy do bieli, dzięki czemu dłużej zachowają piękny kolor. Wbrew pozorom nie powinniśmy dodawać do prania środków zmiękczających, ponieważ źle wpływają na pochłanialność wilgoci.

Chcąc zwiększyć miękkość ręczników i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wilgoci można co jakiś czas dodać do prania szklankę białego octu lub pół szklanki sody oczyszczonej. Powinniśmy zmieniać ręczniki dość często, a w słabo wentylowanych łazienkach nawet co 2/3 dni ze względu na podatne na rozwój bakterii wilgotne środowisko. Najlepiej suszyć je na świeżym powietrzu, ale nie w zbyt nasłonecznionym miejscu. Pamiętajmy, aby tak rozwiesić ręczniki, aby nie doszło do zagnieceń, ponieważ ręczników nie prasujemy. Prasowanie spłaszcza ich włókna przez co ręczniki mogłyby stać się mniej puszyste i chłonne. Wybierajmy ręczniki dobrej jakości i wykonane ze 100% bawełny. Takie ręczniki znajdziesz w pełnej ofercie SoftCotton.pl.

Szeroka gama kolorystyczna i wybór wzorów zadowoli najbardziej wybrednego klienta. Co więcej można tam znaleźć ręczniki z włókna antybakteryjnego, a także włókna bambusowego, które jest hipoalergiczne przez co odpowiednie dla osób ze skórą wrażliwą.

Recycled Claim Standard