W jakiej temperaturze prać ręczniki?

W jakiej temperaturze prać ręczniki?

Ręczniki mogą być niezwykłą ozdobą każdej łazienki. Dodać jej elegancji i dopełnić klimat komfortu – zwłaszcza te puszyste i dobrane kolorystycznie. Często te, które są dobrej jakości i jednocześnie mają piękny wygląd kosztują więcej. Oczywiście dłużej też będziemy korzystać z ich właściwości pod warunkiem jednak, że odpowiednio o nie zadbamy.

Nie tylko piorąc w odpowiednio dobranej temperaturze z użyciem odpowiednich środków piorących. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych, ponieważ są one bezpośrednim przedmiotem, którego używamy do osuszania ciała po wyjściu z wanny czy spod prysznica. Odpowiednio zadbane ręczniki będą lepiej chłonęły wilgoć i będą delikatniejsze dla naszej skóry.

Jak pielęgnować ręczniki łazienkowe?

Odpowiednio zadbane ręczniki łazienkowe będą służyć zdecydowanie dłużej, a także zachowają swój kolor. Wystarczy stosować się do prostych reguł związanych z praniem. Sprawią one, że ręczniki nie tylko będą pięknie wyglądać, ale również wspaniale pachnieć i dobrze absorbować wilgoć. Nowy ręcznik bezpośrednio po zakupie należy wyprać – nie tylko ze względów higienicznych, żeby sprać wszelkie chemikalia użyte podczas produkcji, transportu i pobytu w sklepie, ale również dlatego, że nowy ręcznik nie chłonie wilgoci.

Oprócz stosowania się do wskazówek producenta zawartych na wszytej w każdy ręcznik metce i odpowiedniej segregacji pod względem kolorów, a także temperatury, należy pamiętać, aby nie zapełniać wsadu pralki do pełna. Dzięki temu środki piorące i woda swobodnie się do nich dostaną, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasze rzeczy są na pewno wyprane – tę zasadę warto stosować nie tylko przy praniu ręczników.

Kluczowe pytanie, czyli w ilu stopniach pierzemy ręczniki?

Każdorazowo temperaturę prania powinniśmy dostosować do materiału, z którego są one wykonane. Najczęściej, jeśli chodzi o ręczniki bawełniane jest to temperatura 40 - 60°C. Czasami można usłyszeć opinie, że ręczniki najlepiej prać w temperaturze 90°C, ale jeśli nie prowadzimy działalności hotelowej, gdzie ze względów higienicznych jest to konieczne, nie powinniśmy ich prać w tak wysokiej temperaturze, ponieważ materiał się niszczy i traci puszystość. Poza tym wybierając środki piorące należy zwrócić uwagę na to, żeby łatwo się wypłukiwały i dobrze rozpuszczały jak na przykład płyny, żele czy kapsułki do prania – oczywiście dobierając odpowiedni wariant do kolorów czy do bieli, dzięki czemu ochronimy kolor podczas prania.

Ważne jest by nie dodawać środków zmiękczających do prania ręczników, ponieważ niekorzystnie wpływają na późniejsze pochłanianie wilgoci. Domowym sposobem na zmiękczenie ręczników jest dodanie szklanki białego octu do prania – ewentualnie pół szklanki sody oczyszczonej. Szukając ręczników dobrej jakości warto sprawdzić ofertę SoftCotton.pl, gdzie oprócz gwarancji jakości można znaleźć szeroką gamę kolorystyczną i wielu wariantach wielkościowych. Co więcej na stronie naszego sklepu dostępne są też ręczniki z włókna bambusowego, które ma właściwości antybakteryjne i jest odpowiednie dla wrażliwej skóry.