Materiały


Czesana bawełna 100%

Klasyczna 100% czesana bawełna frotte jest wyjątkowym i wysokiej jakości materiałem marki Soft Cotton. W przeciwieństwie do tanich ręczników, które źle chłoną wilgoć i są twarde w dotyku, klasyczna 100% czesana bawełna frotte jest delikatna jak piórko i nawet po wielu praniach nie straci na jakości. Oprócz tego doskonale chłonie wilgoć. Wyrabiana jest z ekskluzywnej egejskiej bawełny: roślina ta charakteryzuje się tym, że posiada długie włókna. Bawełna czesana jest na nowoczesnych urządzeniach, a na produkty Soft Cotton używane są tylko delikatne włókna. W ciągu tej czynności powstaną oczywiście pewne odpadki. I to właśnie z nich są często wyrabiane ręczniki niezbyt dobrej jakości, które nawet częściowo nie zapewniają takiego komfortu w kontakcie ze skórą, ponieważ są twarde i nie są tak chłonne. Klasyczna 100% czesana bawełna frotte jest antybakteryjna dzięki specjalnej substancji Microban, którą jest nasączona, i wytrzyma tak mniej więcej 20 prań. Certyfikat ten jest numerem jeden w obszarze antybakteryjnej ochrony produktów od czołowych producentów na świecie. Kolejny prestiżowy certyfikat Oeko-Tex Standard 100 jest uznanym na świecie kryterium jakości produktów tekstylnych wykonanych jedynie z nieszkodliwych materiałów. Każdy produkt testowany jest przez europejski niezależny instytut badawczy, który skupia się na obecności substancji szkodliwych dla zdrowia.

 

 

Bambusowe włókno

Bambusowe włókno - absolutnie unikatowy materiał. Firma Soft Cotton przychodzi na targ z produktami zawierającymi 40% bambusowego włókna. Jego wyjątkowość zapewnia właśnie ta wysoka zawartość bambusa. Kolejna dobra wiadomość dla miłośników luksusu: jeśli chcesz kupić damskie piżamy z naprawdę delikatnego, lekkiego i miękkiego materiału, mamy dla Ciebie takie wykonane ze 100% bambusowego włókna. Kolejny produkt, którego nie znajdziesz nigdzie indziej, niż w e-sklepie Soft Cotton. Jeśli marzysz o czymś wyjątkowym, wybierz właśnie ten materiał. Bambusowe włókno jest materiałem o doskonałej jakości oraz jest naturalnie antybakteryjne przez cały okres użytkowania. Nadaje się dla alergików i osób z problemami skórnymi. Również ten materiał jest absolutnie doskonały, co gwarantuje uznawany na świecie certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Niezależny europejski instytut badawczy testuje każdy produkt pod kątem zawierania substancji szkodliwych dla ludzkiego organizmu.

 

Mikrobawełna (Mikrowłókno / Micro Cotton)

Mikrowłókno powstaje, gdy przy tkaniu stuprocentowej czesanej bawełny do włókien dodawane jest włókno PVA. Efekt jest zdumiewający, ponieważ szlafroki są ciepłe i komfortowe, a przy tym bardzo miękkie i lekkie. Niewątpliwą zaletą jest, że Micro Cotton jest wyraźnie delikatniejszy niż klasyczna bawełna, a co więcej, doskonale chłonie wilgoć i szybciej schnie. Produkty z mikrowłókna, które oferuje internetowy sklep Soft Cotton, pozostawi w Tobie niezapomniane uczucie luksusu, pielęgnacji i wyjątkowości. Mikrowłókno jest idealne również dla niemowląt i małych dzieci, których skóra jest bardzo delikatna i wymaga dużej uwagi. Również w przypadku wielu produktów z mikrowłókna ważne jest, że został im przyznany certyfikat Microban, który jest numerem jeden w obszarze antybakteryjnej ochrony produktów od czołowych producentów na świecie. Kolejnym istotnym i uznawanym certyfikatem, który potwierdza nieszkodliwość produktów tekstylnych według wymagających norm i kryteriów, jest Oeko-Tex Standard 100.

 

Organiczna BIO bawełna

Ekologiczne, organiczne produkty w e-sklepie Soft Cotton z czesanej 100% bawełny zainspiruje każdego, komu zależy na zdrowym stylu życia. Ludzi, którym temat ten nie jest obojętny, przybywa. Zadowoli również klientów, którzy nie chcą oszczędzać na pielęgnacji swojej skóry po przyjemnej kąpieli. Organiczne ręczniki Soft Cotton uzyskały prestiżowy certyfikat od uznawanej światowej organizacji GOTS Global Organic Textile Standards. Co to znaczy? Że przy uprawie bawełny nie są używane żadne substancje chemiczne, czy są to nawozy, czy inne produkty dodatkowe. Równie wymagające kryteria, czyli obróbka bez użycia chemicznych dodatków, kładzione są przy samej produkcji czy barwieniu materiału. Ten ekologiczny nieszkodliwy sposób produkcji pozyskuje coraz więcej miłośników. Nie mamy wątpliwości, że Ty także pokochasz ten materiał. Jest on doskonałej jakości i jest przyjazny nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla Twojej skóry. Spełnia wszelkie wymagania, które może mieć wymagający klient, gdy myśli o luksusowym podarunku czy to dla kogoś, czy dla siebie. Produkty uzyskały certyfikat GOTS (Global Natural Textile Standard), który powstał w wyniku współpracy czołowych plantatorów. Ich celem było określenie uznawanych na całym świecie kryteriów, które zapewniają, że cały proces od zbiorów aż po przyjazną środowisku i odpowiedzialną produkcję był pod kontrolą, a produkt posiada status wyrobionego ekologicznie.

 

Włókno modalowe

W ofercie firmy Soft Cotton znajdziesz również produkty z materiału, który wykonany jest z modalu a z czesanej bawełny. Modal jest specjalną, nowoczesną tkaniną. Chodzi o naturalne włókno wyprodukowane ze stuprocentowej celulozy pozyskiwanej z bukowego drzewa. Ręczniki z modalu są niezwykle miękkie, a ich naturalny połysk nie zniknie nawet po wielokrotnym praniu. Mimo, że dotykajac ich mamy uczucie, jakbyśmy gładzili delikatny, luksusowy jedwab, w rzeczywistości materiał ten jest bardzo praktyczny, ponieważ posiada aż o 50% większą chłonność, niż klasyczna bawełna. Ręczniki mają wyższe pętelki, przez co są bardziej puszyste i kosmate. Modal również bardzo szybko schnie, co jest kolejną przyjemną i pożyteczną właściwością. Certyfikat Microban gwarantuje właściwości antybakteryjne, a oprócz firmy Soft Cotton uzyskało go innych 250 uznawanych na świecie marek. Innym uznawanym prestiżowym certyfikatem potwierdzającym, że tekstylne produkty nie szkodzą zdrowiu oraz spełniają wymagające normy i kryteria, jest Oeko-Tex Standard 100. Dokładne kontrole skupiają się na tym, czy produkty nie zawierają niepożądanych i szkodzących zdrowiu substancji.

 

 

Rekomendowane produkty2