❗Zniżka 10% na wszystko z kodem 10SUMMER

Jak wybrać odpowiedni ręcznik?

Umiesz wybrać odpowiedni ręcznik lub dlaczego nie powinno się używać zmiękczacza?

Na pytanie, jak wybrać odpowiedni dla siebie ręcznik, większość ludzi odpowiada w prosty sposób: "ręcznik musi być przyjemny w dotyku, delikatny dla skóry i chłonny".

Ale jak się upewnimy, że ręcznik, który trzymamy w ręce w sklepie, lub który oczarował nas zdjęciem w katalogu czy e-sklepie, będzie tym, który spełnia nasze wymagania?

Informacje o gramaturze, o które klient pyta przy zakupie, często nakreślają obraz idealnego ręcznika. Jednak podejmowanie decyzji według gramatury ma swoje plusy i minusy. Gramatura informuje nas, ile bawełny użyte zostało na metr kwadratowy frotte, ale nie mówi nam, jakiej jakości była ta bawełna. Zwykle gramatura zawiera się w zakresie od 300 - 600 g/m².

Klasyfikacja ręczników według wagi:

Lekkie 250 – 350 g/m²
Średnie 350 – 450 g/m²
Ciężkie 450 – 550 g/m²
Bardzo ciężkie więcej niż 550 g/m²

Założenia dotyczące jakości ręczników możemy ująć w następujący sposób:

Głównym zadaniem ręcznika jest wycieranie, czyli to, żeby był chłonny. Zapewni nam to naturalna właściwość włókien bawełny - doskonała chłonność. Jeśli chcesz mieć dobre ręczniki, najlepiej z bawełny, muszą być wykonane z dobrej jakości i czystej bawełnianej przędzy. Najlepsza jakościowo bawełna pochodzi z Egiptu i Afryki - obszaru, gdzie jest mało opadów. Równie ważne są włókna używane do produkcji. Długie (czesana przędza) lub krótkie (przędza wrzecionowa). Z przędzą wrzecionową spotykamy się często przy korzystaniu z ręczników w pracy, jednak większość z nas ma już w domu ręczniki frotte z długich włókien. Przędza z długich włókien ma lepsze zdolności absorbcyjne, jest solidniejsza i trwalsza.

Chociaż w reklamach telewizyjnych mówią, że zmiękczacz do tkanin dodaje materiałom frotte miękkośc i delikatnośc, producenci mają zupełnie odmienne zdanie! W instrukcji prania jest zmiękczacz do tkanin zabroniony, ponieważ włókna się „sklejają” na zawsze, a ręcznik traci miękkość i delikatność.

Zakup ręczników dotyczy w obecnych czasach też mody. Każdy producent śledzi aktualne trendy na światowym rynku i według tego dobiera swoją kolekcję. Obecnie dopełnienie łazienki pasującym kolorem czy stylem nie jest już problemem. Odważne kolory, wypukłe obrazy 3D, przepiękne kwiatowe, liściowe, secesyjne wzory wykończeń, delikatne cyrkonie, kombinacje tkaniny z frotte, prążkowane, wszystko to możemy zauważyć w modzie.

Preferujesz nowoczesne łazienki, czy może wolisz prosty styl? Nie bój się pytać, a łatwo go znajdziesz w e-sklepie SoftCotton.pl